szybka wycena: +48 605 429 781
Edit Template
Spółdzielnia Socjalna MINERWA

Pozostałe uproszczone formy opodatkowania

Część osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, może korzystać z opodatkowania swych dochodów na zasadach uproszczonych. Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi regułami sztuki jest dla drobnych przedsiębiorców bardzo uciążliwe i często mniej opłacalne niż skorzystanie z uproszczonych form opodatkowania.

kompleksowa usługa księgowa

Jesteśmy gotowi do pracy - współpracując, możemy więcej ...

Naszą pracę traktujemy bardzo poważnie, nie ograniczając się jedynie do wykonywania obowiązków. Jesteśmy zespołem pełnym pasji, zaangażowania i pozytywnej energii. Wspieramy polskich przedsiębiorców już od 2012 roku, a liczba klientów zadowolonych z naszych usług wciąż się powiększa.

Uproszczone
formy opodatkowania

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest dość specyficzną formą opodatkowania, w przypadku której przedsiębiorca nie może pomniejszyć osiąganych przychodów o poniesione koszty podatkowe. Jednak swego rodzaju rekompensatą są stosunkowo niskie stawki ryczałtu. W 2022 roku wynoszą – 2%, 3%, 5,5%, 8,5%, 10%, 12%, 12,5%, 14%, 15%  oraz 17% w zależności od rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej.

Karta podatkowa dotyczy jedynie podmiotów, które były nią opodatkowane w 2021 roku. Nowe firmy nie mogą już skorzystać z tej formy opodatkowania.
Karta podatkowa jest zryczałtowaną formą opodatkowania. Wartość wpłacanego na konto US podatku nie odzwierciedla w żaden sposób osiąganych przez podmiot przychodów. Karta podatkowa przeznaczona jest jedynie dla tych podatników, którzy prowadzą rodzaj działalności określony w art. 23 ust. 1 Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

w ramach umowy
oferujemy również

sporządzanie dla Przedsiębiorcy deklaracji DRA (bez pracowników), przyjmowanie kontroli Urzędowych klienta w siedzibie biura, sporządzanie zeznań i sprawozdań rocznych w ramach umowy, doradztwo gospodarcze w ramach prowadzonej firmy, stała informacja o zmianach, sporządzanie dokumentacji rejestracyjnej.

Ceny na usługi księgowe świadczone przez nasze biuro rachunkowe ustalane są indywidualnie dla każdego klienta i uzależnione są m.in. od takich czynników jak liczba zatrudnionych pracowników, ilość dokumentów do dekretacji i wprowadzenia do systemu, rodzaju i ilości prowadzonych ewidencji przez nasze biuro.

Transparentna współpraca

Państwa czas jest dla nas bardzo cenny, wiemy jak ważne jest skoncentrowanie się na realizowaniu bieżących zadań i priorytetowych dla przedsiębiorstwa inwestycji. Dlatego też bieżące kontakty z naszymi Klientami ograniczamy do niezbędnego minimum – jednak zawsze służymy pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dane kontaktowe

Spółdzielnia Socjalna MINERWA

tel. +48 605 429 781
email: biuro@minerwa.org

KRS 0000429893,
NIP: 553-251-12-93,
REGON: 243007650

współpracując, możemy więcej ...